Jak na věc


těsto na pizzu jako z pizzerie video recept

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Těsto vyklopte do mísy a buď ručně, anebo v robotu ho cca 30 vteřin míchejte. Nyní začněte do horkého těsta po jednom přidávat vejce. Je stěžejní, abyste vejce přidávali po jednom! Jednak je každé vejce jinak veliké a můžete tak regulovat hustotu těsta, navíc, pokud mícháte těsto ručně a přidáte vejce najednou, umícháte se k smrti, než se vám směs zase spojí.
    Vyzkoušel jsem všechny typy pečení odpalovaného těsta a je třeba říci, že velmi záleží na kvalitě trouby, jakou máte. Nejkonstantnější a nejlepší výsledky (stran zapečení krusty, rovnoměrnosti propečení a rovnoměrného a maximálního nafouknutí) jsem měl vždycky při pečení těsta na 180°C horkým vzduchem.
    Existuje i metoda bez horkého vzduchu, kdy se plech s těstem vkládá na 5 minut do trouby předehřáté na 230°C, pak se teplota ztlumí na 180°C a těsto se dopéká 25 minut a více. Problémem této metody je, že pokud trouba peče nerovnoměrně, tak i po 30 minutách pečení je u dvířek těsto syrové a vzadu upečené. Když po 25 minutách otevřete dvířka trouby, těsto u dvířek se vám vždycky vyfoukne.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00