Jak na věc


tvrdý bolestivý otlak na malíčku nohy

Náhradní koncovky na trekingové hole - botička

    Nehet může být pohmožďený buď z části nebo celý.Náhlá bolest způsobuje nepohodlí a krvácení pod nehtem. Nejběžněji se to stává ,když na palec upadne těžký předmět nebo po opakujícím se traumatu chodidla a prstů při dlouhém běhu či nošení příliš úzkých bot, především při sportu.K poranění palce může dojít i při nedostatečné úpravě nehtů (pedikůře).
    Erefit je určen pro povzbuzení a posílení sexuální funkce. Poskytuje tělu aminokyselinu arginin a výtažky z rostlin kotvičník a maca. Kotvičník podporuje
    Protahování Achillovy paty a podkolenních šlach se často při sportování dětí přehlíží. Protahování by se mělo provádět před zahájením sportovní activity, během zahřívání a po ní (při chladnutí). Proti zanícení mohou pomoci běžné tlumící prostředky jako led nebo chladící gel. Konzultujte s lékařem, zda jsou prostředky vhodné pro děti.Dr. Grepl patní gelové chraniče poskytují úlevu a odpružují a mírně nadzvedávají patu, tím ulevují tahu Achillovy šlachy.Navštivte svého lékaře či podiatra, jestliže bolest u dětí přetrvává.
    Vbočený palec se vyznačuje nevzhledným hrbolem na chodidle pod palcem. Hrbol je náchylný na otlak v obuvi. Často se na něm vytváří tekutinou naplněný váček, zvaný bursa. Tento váček se chová jako vzduchová zábrana (airbag) k ochraně kloubu.


Gelový chránič palce - univerzální (SANOMED, spol. s r.o.)

    Nadměrná pronace chodidla, nebo-li plochá noha, se léčí nošením vhodných ortopedických pomůcek a vložek Dr Grepl jako např.:
    “Gelové náplasti Dr. Grepl” redukují tlak na vbočený palec v obuvi. Stav vbočeného palce se může zhoršovat se stupněm plochosti chodidla. Proto cílená kontrola pronace chodidla uleví od doprovázené bolesti kloubů a snižuje stupeň deformity chodidla. Také nošení vhodné a padnoucí obuvi snižuje výskyt otlaku.
    K pohmoždění paty můž dojít při nadměrném tlaku, ketrý vzniká při nárazových sportech, jako např. při doskocích na tvrdou plochu.K pohmoždění paty dochází často u lidí nosící nevyhovující obuv s nedostatečným “polštářováním” po dlouhé chůzi na tvrdých površích. Citlivost pat se take zvyšuje věkem (ochranné tukové polštářky se zmešují).Občas se mohou paty poranit I od kamínků uvíznutých mezi podšívkou v obuvi nebo v podrážce. Kontrolujte pravidelně svou obuv, především jestliže ztrácíte cit v chodidlech. Zvýšením polštářování paty v obuvi (např. přidáním podpatěnky nebo vkladací vložky) se ulevi od symptom, napomůže léčbě a redukuje pří padné pohmoždění paty.


Nadměrná pronace chodidla (plochá noha)

    Jestliže trpíte diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem.V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.Některé léčebné prostředky na odstranění kuřích ok obsahují kyselinu salicylovou. Tyto přípravky mohou být účinné, ale zejména pro diabetiky velmi nebezpečné s vysokým rizikem vzniku otevřených ran.Žádný z produktů Dr Grepl neobsahuje kyselinu salicylovou!
    Také nadváha způsobuje nadměrný tlak na páteřní křivku. Dodržováním zdravého životního stylu a správné tělesné váhy ulevíte nejenom svým zádům.
    Nadměrná pronace se projevuje odvalováním chodidla při chůzi na vnitřní stranu kotníku. Chodidla tak vypadají zešikmená a jejich vnitřní podélná klenba se dotýká země.Plochá noha může způsobovat nebo přispívat k vývoji mnoha dalších zdravotních komplikací, jako např. vbočený palec, patní ostruha, pokles pružnosti chodidla, příčně plochá noha, otlaky na holeni, bolesti v kolenou, pánvi, bocích a Achillově patě.Lidé s plochou nohou mají při chůzi méně odpružení, palce směřují od sebe a odrolování chodidla je přes stranu palce. U malých dětí může způsobovat nestabilitu a opoždění ve vývoji. Děti s diagnózou ploché nohy jsou často méně aktivní a delší chůze je pro ně namáhavá a bolestivá. Nadměrná pronace chodidel může být první signálem nadváhy nebo obesity.


Kleště na nehty malé 10 cm - SI-05

    Mortonova neuralgie je způsobená skřípnutím nervu, často mezi třetím a čtvrtým prstem chodidla a vede k bodající bolesti a znecitlivění v oblasti mezi hlavičkama nártních kostí. Touto bolestí trpí hlavně lidé s pohyblivými prsty a lidé nosící těsnou obuv nebo obuv s vyokými podpatky.Postižené místo je náchylné stresovým zlomeninám.
    Jakmile se pohmožděná pokožka pod nehtem začne léčit, může se stát, že se nehet začne odlupovat. Nový nehet se obnoví zhruba za 5 měsíců. Neodstraňujte nehet násilím, naopak přilepte nehet k prstu náplastí.Chránič palce Dr.Grepl art.142-1 slouží k ochraně a snížení bolesti při léčbě.Jestliže nehet trpí častým zraněním, zastřhněte ho, zapilujte a navlékněte chránič před každou sportovní aktivitou.
    Gelový chránič palce je vyroben z měkkého silikonového gelu. Je určen k ochraně kloubu palce nohy, redukuje bolestivost a snižuje tření otlsků při dotyku s
    Další možný druh procvičování je rolování chodidel po lahvi se zmrzlou vodou. Provádějte v sedě 2-krát denně po dobu 20 minut.
    Puchýře na patě se vytvářejí ze špatně padnoucí obuvi nebo nové (nevynošené) obuvi, která tlačí v patě.Tekutina, ketrá se tvoří pod pokožkou postiženého místa, chrání tkáň po ní před dalším zraněním a napomáhá léčení.Vzniku puchýřů lze předejít nošením vhodné a padnoucí obuvi.


Gelový korektor s dvojitým kroužkem PN 133 (Svorto s.r.o.)

    Gumová koncovka na trekingové hole "botička" - 1 pár v sáčku. Slouží jako náhradní díly, za opotřebené koncovky a umožňují plnohodnotné využívání trekingových,
    Jestliže trpíte diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.
    Na pokožce vbočeného palce se mohou tvořit zatvrdliny, mozoly a kuří oka. Při narušení pokožky může dojít k infekci, která může až zhoubně napadnout kloub chodidla.
    Trpíte-li diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.Některé léčebné prostředky na odstranění kuřích ok obsahují kyselinu salicylovou. Tyto přípravky mohou být účinné, ale zejména pro diabetiky velmi nebezpečné s vysokým rizikem vzniku otevřených ran.Žádný z produktů Dr.Grepl neobsahuje kyselinu salicylovou!
    Velmi důležité je zjistit přesný důvod a místo vzniku tření a eliminovat je např. zakoupením správně padnoucí obuvi.


Gelový korektor PN 101 (Svorto s.r.o.)

    Zčernání palce může být v některých případech znakem gangrény. Jestliže zpozorujete černání a není Vám známý důvod, kontaktujte neprodleně svého lékaře.Jestliže trpíte diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.
    Jestliže trpíte bolestmi pánve, zkontrolujte postoj Vašich chodidel a stav Vaší obuvi. Lidé s plochými chodidly vtáčejí při chůzi nadměrně boky a kolena, což zvyšuje riziko bolesti v páneví oblasti a páteře. Ploché nohy mají oslabenou funci přizpůsobit se změnám povrchu a snižují stabilitu celého těla.
    Některé způsoby léčby doporučují aplikaci kyseliny salicylové. Při její použití je riziko vzniku otevřených ran, nebezpečných zejména pro lidi trpící diabetem či špatnou cirkulací krve.Bezpečnější metoda je překrytí bradavice 146-1 Chráničem otlaků nebo jiným gelovým produktem Dr.Grepl. Snížením tlaku na bradavici se pomůže přirozenému imunitnímu systému organismu rozpoznat papiloma viry. Použitím gelových produktů Dr. Grepl sníží nepohodlí při chůzi s bradavicí a napomáhá hojení.Jestliže se bradavice objevují v místě hlavního tlaku na plosku chodidla, může to být znakem nesprávné pozice chodidla při chůzi. Aplikací vhodné ortopedické pomůcky nebo vložky může být tento jev redukován.


Podpora podélné klenby PN 045 (Svorto s.r.o.)

    V případě zanícení a infikace poraněného místa vyhledejte odbornou pomoc.Jestliže trpíte diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.
    Trpíte-li diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.
    Odchýlení palce směrem k 2. prstu je proces, který může trvat léta. Rychlost zhoršování stavu je dána jak genetickou dispozicí, tak druhem nošené obuvi.Vbočený palec se chová jako podpora při chůzi tím, že vyrovnává nadměrnou pronaci chodidla (odvalování chodidla na vnitřní stranu kotníku – vznik ploché nohy).
    Jednoduchá léčba snižuje bolest. Chlaďte chodidlo ledem po dobu 20 minut nebo mírně protahujte chodidlo po zahřátí. Měli by jste protahovat páteř a hýžďové svaly neboť tyto oblasti pracují závisle na sobě (viz obrázek).


Silikonový meziprstní korektor s fixačním kroužkem - 2 ks (SANOMED, spol. s r.o.)

    Zkostnatělé výrůstky se objevují často jako reakce na trauma, jako např. při zranění vrchní strany nártu pádem těžkého předmětu.Někteří lidé mají lepší stavbu kostí, protože mají méně tukové tkáně. Některé formy artritidy mohou zvyšovat výskyt kostních “usazenin” (bony deposits). K výskytu výrůstků v různých oblastech chodidla často přispívají i dna, ostheoartritida nebo revma.
    Metatarsalgie se nejčastěji objevuje pod 2., 3. a 4. hlavičkou nártní kosti; nejčastěji po dlouhé chůzi, práci, či tanci na tvrdém povrchu a to především v obuvi s tenkou podrážkou či vysokými podpatky.Lidé trpící metatarsalgií často popisují pocit chůze “po mramoru“, pohmoždění chodidla nebo pocit tepla až pálení. Metatarsalgii ošetřujeme polštářováním spodní plosky chodidla. Snažte se zmírnit nadměrnou pronaci chodidla (odvíjení chodidla na vnitřní stranu kotníku), která také přispívá ke zvyšování bolesti tímto neúmerně namáhané přední části chodidla.Další případy způsobující bolest v přední části chodidla:Mortonova neuralgie (skřipnutý nerv) velmi často doprovází ostrá píchající bolest a znecitlivění mezi 2. a 3. prstem chodidla.Stresové zlomeniny jsou drobné nekompletní zlomeniny v oblasti nártu; často způsobené například nárazovým došlapováním při sportu. Tyto zlomeniny se vyskytuji i u lidí trpících osteoporózou.


Gelový chránič prstu PN 134 (Svorto s.r.o.)

    Stresové zlomeniny malé a nekompletní zlomeniny v nártní části chodidla. Jsou často způsobené při nárazových sportovních aktivitách (např. tenis), dlouhou chůzí na tvrdých površích nebo take osteoporózou.Uvolnění od bolesti a vhodné prostředí pro léčbu stresových zlomenin chodidla lze dosáhnout dostatečným polstrováním obuvi a ortopedickými vložkami, které absorbují nárazové šoky na chodidlo při chůzi.
    Na patní kosti v místě úponu vazů zpevňujících podélnou klenbu nožní vzniká při opakovaném dráždění patní ostruha. Tento bolestivý výrůstek je třeba omezit a
    Odděluje od sebe jednotlivé prsty. Jeho ideální měkkost a přilnavost brání tření prstů a vzniku oděrek a otlaků. Používá se i jako prostředek k vyrovnání
    Bradavice je bolestivé kulaté nebo oválné postižné místo na plosce chodidla. Jsou způsobené lidskými papiloma viry a často se v diagnostice pletou s kuřím okem. Bradavici rozpoznáme tím, že přirozené rýhy na pokožce nejdou přes postižné místo, ale obíhají kolem.Bradavice je znakem oslabené imunity a je bolestivá na tlak. Mnohonásobné bradavice se nazývají mosaikové bradavice.


Péče o nohy, chodidla, ruce, nehty, pokožku, nástroje

    Kuří oko je poměrně častý problém, jehož příčinou je tření nebo tlak způsobený nošením nesprávně padnoucí obuvi.Vznik kuřího oka je reakce pokožky na kruhové tření a tlak. Často se tvoří na kostních výběžcích a mohou být usazeny v místě mozolu nebo zatvrdliny.Často se vyskytují na stranách a špičkách prstů nebo mezi prsty. Někdy se vytvoří také mezi nehtem a pokožkou prstu, na vbočeném palci nebo plosce nohy trpící mozoly.Kuří oko se stává bolestivé v momentě zanícení tkáně pod ním, což může vést i k vytvoření otevřené rány. Doprovázená bolest se projevuje pocitem “došlapu na střep”.
    Při onemocnění diabetem, atherosklerózou či žilní trombózou doporučujeme konzultaci s odborným lékařem.Zápach chodidel se objevuje, když se zvýší výskyt bakterií na pokožce vlivem nedostačující hygieny nebo nadměrného pocení.Někdy může zápach chodidel indikovat zdravotní problémy nebo přemíru škodlivin v těle.Zápach chodidel podporuje i nadměrná konzumace alkoholu a kouření.Velmi suchá pokožka chodidel má tendenci šupinatět a tím tak poskytuje vhodné prostředí pro vývoj bakterií.Ke zmírnění příznaků suché kůže, aplikujte pravidelně před navléknutím ponožek zvláčnující krém.


T05/80 Korkové pantofle s jedním páskem - č. 41 - 42 (Barva: Starorůžová) (PROTETIKA, a.s. (Slovenská republika))

    Achillova pata je pojem pro zanícení Achilovy šlachy, která je umístěná na zadní straně patní kosti (Calcaneus). Lýtkové svaly formují tuto šlachu a poskytují potřebnou sílu pro chůzi. Slouží také jako hlavní „pumpa“ pro oběh krve v nohách.Achillova pata je vystavena značnému třecímu tlaku jak ze špatně padnoucí obuvi, tak z natahování svalu v místě upevnění na šlachu, zejména je-li šlacha „tuhá“.
    Tyto produkty chrání mozoly a kuří oka, snižují tření postižených míst v obuvi a tím napomáhají k jejich léčbě.
    Dbejte na to, aby Vás obuv netlačila na patní šlachu a dávala odpovídající podporu klenbám chodidla. Problémy Achilovy paty zhoršuje také nepřiměřená pronace (odvalování chodidla na vnitřní stranu kotníku – plochá noha).Nošení vhodných ortopedických pomůcek a vložek napomáhá ke správné stabilizaci a podpoře chodidla a kontroluje pronaci chodidla při chůzi.Nadzvednutím paty pomocí gelové korekce se snižuje tah šlachy a tlumí se nárazy, které jí procházejí.


Podpatěnka pro patní ostruhu PN 046 (Svorto s.r.o.)

    Bolest způsobují malé trhliny v plantar fascia spojující plosku paty a spodní stranu přední části chodidla (viz.obrázek). Proto je nutné , především ráno před vstáváním, chodidla jemně protahovat. Položte chodidla na stehno a pomalu natahujte prsty viz. foto. Měli by jste cítit, že “fascia” chodidla je tuhá. Držte prsty napjaté po dobu 20 sekund a opakujte na druhé noze. Toto ranní cvičení prováděné pravidelně po dobu několika týdnů napomáhá zlepšení stavu.
    Popraskání pat je průkazný a dobře rozpoznatelný jev, hlavně při dlouhodobém nošení obuvi s otevřenou patou či při chůzi naboso.Patní praskliny se tvoří, když je pokožka paty vystavena nadměrnému vysušování nebo jsou-li chodidla přetěžována.


Podpatěnka korekční 1cm - PN 017/B (Svorto s.r.o.)

    Mozoly a kuří oka se tvoří v důsledku nadměrného tření a tlaku na chodidlo v obuvi. Vznik mozolu nebo kuřího oka je dán směrováním tlaku. Podélným třením vzniká mozol, při kruhovém pak kuří oko.Lidé trpící nadměrným zmozolnatěním chodidel vykazují symptom pocitu pálení a píchání v chodidle, pocit pohmoždění a snížená citlivost chodidel, ztráta pružnosti pokožky.Jestliže se mozol objeví na spodní straně paty dojde často k rozpraskání pokožky, což může vést k nežádoucí infekci.K rozpraskání paty dochází častěji v letních měsících, při nošení otevřené obuvi a sandálů. V uzavřené obuvi je pata dostatečně fixována a kůže je méně namáhaná.Prevence vzniku mozolů spočívá ve snižování tření chodidla v obuvi. Ošetření mozolů a zatvrdlin se provádí aplikací vhodné masti a použitím gelových produktů Dr. Grepl.
    V některých případech dochází i k zanícení bursy (váček,který se objevuje mezi svaly nebo v oblasti kloubů a působí jako tlumič mezi upevněním šlachy a kostí. Projevuje se oteklinou a lokální bolestí. Tento problém by měl být okamžitě konzultován s odborným lékařem či podiatrem. Ortopedické pomůcky, či protahování chodidel může přinést úlevu; případný výskyt infekce je nutné odborně léčit.
    URGO Coricide - jednoltlivě balené náplasti na místní ošetření tvrdých a měkkých kuřích ok a mozolů. Kyselina salicylová působí na zatvrdliny - ochranný kroužek
    Nošení Gel Podpory prstů napomáhá v protahování prstových svalů a zvyšování jejich kondice.Stav se zlepšuje i jemným protahováním a cvičením; např. procvičováním úchopu předmětů pomocí prstů na chodidle.


Inkontinenční podložky 60 x 90 cm 20 ks

    Ošetření popraskaných pat:Po jemném odbroušení přebytečné, staré kůže na prasklinách pomocí pilníku, naneste na rány vhodný, mastný krém a do uzdravení noste uzavřenou obuv s podpatěnkou anatomickou Gel-line Dr.Grepl Art. 141-1/1, 141-2/1.Podpatěnku fixujte v obuvi navléknutím ponožky. Jemný minerální olej , který se z podpatěnky postupně uvolňuje, působí hojivým účinkem a zvláčňuje tvrdou kůži. Jestliže jsou Vaše chodidla náchylná k vysychání a tvorbě prasklin, střídejte nošení otevřené obuvi s obuví uzavřenou a v případě problému, aplikujte výše zmíněnou metodu. Při diabetes a přítomnosti prasklin kontaktní nošení podpatěnky na holou nohu nedoporučujeme.
    Nehet na palci se také snadno pohmoždí při sportu, kdy chodidlo prudce naráží v obuvi (např. tenis, kopaná, squash nebo basketbal). Když chodidlo doráží v obuvi, tlačí na palec a způsobuje trauma – otlak. Zčernání nehtu je pak důsledkem nahromadění krve pod nehtem.


Gelové patičky PN 123 (Svorto s.r.o.)

    Vrostlý nehet je lehce rozpoznatelný a bolestivý jev. Odbornou a pravidelnou péčí a pedikůrou lze bolesti předejít. Nehty netahejte a nezatrhujte. Nehet zastřihněte a hrany zapilujte pilníkem na nehty. Nehty nezastřihujte ze strany, to může způsobit rozštěpení nehtu a možný zárůst do kůže.Jestliže jsou nehty na palci uprostřed silné, vytváří se tlak na strany a tím pocit podobný bolesti při vrostlém nehtu. V takovémto případě zapilujte nehet do roviny a noste obuv s dostatečným prostorem pro palce chodidel.Navštivte lékaře, v případě, ž se zarostlý nehet zanítí a bolest přetrvává. Na obrázku je palec se zarostlým a zaníceným nehtem. Postižené místo je začervenalé a napuchlé.Nazvedněte opatrně nehet od rány a navlhčete dezinfekčním prostředkem nebo slanou vodou.Vyhledejte pomoc lékarníka nebo odborného lékaře.
    Dbejte na to, aby Vaše obuv poskytovala chodidlům dostatečnou podporu a tlumení nárazů při chůzi. Jestliže trpíte plochonožím, zvolte vhodnou ortopedickou pomůcku či vložku ke snížení následků.Gravitace ovlivňuje odkrvení dolních končetin, proto je odstranění zanícení , především v patě, velmi obtížné. Některé negativní vlivy gravitace mohou být sníženy nadzvedáváním dolních končetin, hlavně po dlouhém stání (paty musí být nad úrovní pasu).Jestliže máte sedavé zaměstnání, uvedete krev v nohách do oběhu nakláněním se dopředu a dozadu, nejlépe na měkké podložce.
    Jestliže trpíte diabetem vyššího stupně, jakékoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.


Infračervený čelní teploměr JOYCARE JC-138G (OMRON)

    Jestliže trpíte stresovými zlomeninami a je-li Vam více jak 40 let (především ženy), měli by jste zvážit odbornou lékařskou prohlídku stavu kostí a hladiny vitamínu D. Tyto příznaky mohou nasvědčovat onemocnění osteoporózou.


Inkontinenční podložky MoliNea Plus 60×90cm

    Apophysitis je bolestivý stav vyskytující se na dětských patách, známý také pod názvem Osgood-Severova nemoc. Je to růstová vada patní kosti (Calcaneus).U dětí mladších 9-ti let je patní kost rozdělena na dvě části. V průběhu růstu a dospívání (okolo věku 10 až 13 let) se kosti “proplétají” a formují v jednu patní kost. Jestliže má dítě tělesnou vadu, jako např. nadměrnou pronaci chodidla při chůzi – plochou nohu (chodidla se rolují při chůzi po vnitřní straně), stává se, že se obě patní části při vzájemném proplétání, zdeformují. Zanícení se objevuje z důvodu tahu obou částí patní kosti různými směry; dané Achilovou šlachou připevněnou na zadní části a “plantar fascia” na přední části chodidla. Zanícení se pak objevuje v místě spoje.Toto onemocnění postihuje především aktivní děti. Skákání patří mezi aktivity, které zanícení zhoršují nejvíce.V minulosti se tento problem léčil dlahami, které stabilizovaly dlouhodobě patní kost v průběhu vývoje. Moderní léč
    Měkká kuří oka se tvoří mezi prsty vlivem zvýšeného pocení a jsou na dotek gumovité a vlhké.
    Destičky-ploténky mezi obratly páteře absorbují šoky při chůzi. Stářím se stávají slabší a efekt odpružení se ztrácí. Proto je nutné dbát na správný výběr vhodné obuvi, která poskytuje dostatečné odpružení páteře.Dlouhodobé sezení oslabuje svaly a šlachy dolní páteře. V případě, že pociťujete bolesti, konzultujte je s odborným fyzioterapeutem a zvažte eventuelně doporučený rehabilitační program.Jestliže máte sedavé zaměstnání, dbejte na ergonomitu pracovního místa a pravidelný pohyb.
    Nesprávně padnoucí a těsná obuv navíc zvyšuje tlak na chodidlo, který vede ke vzniku bolesti a kuřích ok.Nedostatečný prostor v přední části obuvi neposkytuje dostatek místa pro správnou funkci prstů a svalů chodidla. Prsty pak mají tendenci se stahovat do kladívkové pozice.


Tonometr OMRON M2 s EASY manžetou (OMRON)

    Na zmírnění nepohodlnosti při chůzi způsobené tlakem zkostnatělých výrůstků je vhodný např. Dr Grepl Chránič otlaků Gel-line art.146-1,146-2.Při nesprávném ošetření otlaků na nártu, navicular (Kahnbein) nebo stranách palce a malíčku mohou kostní výrůstky způsobit vznik otevřených ran.
    Bolest paty, jinak take Plantar fasciis nebo patní ostruhy, je běžný jev. Často je způsobený kombinací několika faktorů jako nadměrná pronace (plochá noha), dlouhodobé stání, náhlé navýšení tělesné hmotnosti, zvýšení sportovní zátěže bez dostatečného zahřátí a protáhnutí, špatně padnoucí obuv nebo některé aktivity jako např. lezení po žebříku.Prvotní symptom patní ostruhy je ostrá bolest při došlapu paty na podložku po ránu nebo po odpočinku. Během chůze se bolest často zmírňuje. Zanícení se aktivuje a má tendenci se koncentrovat v patě. Svaly na chodidle a lýtku přivádí krev v nohách do oběhu, což ulevuje od bolesti.
    Metatarsalgie je souhrnný název pro bolesti v přední části chodidla. Spodní strana chodidla je tvořena tukovými polštářky, které slouží jako tlumiče nárazů při chůzi. V průběhu stárnutí se polštářky ztrácejí a obnažují tím hlavičky nártních kostí, což zvyšuje riziko zranění a stresových zlomenin chodidla.


Gelové samolepící polštářky pod patu PN 124 (Svorto s.r.o.)

    Trpíte-li diabetem vyššího stupně, jakékkoliv možné místo vzniku otlaku na chodidle by mělo být posouzeno a konzultováno s odborným lékařem. V případě, že se Vaše problémy nelepší, vyhledejte pomoc odborného lékaře.
    Další doporučené produkty Dr. Grepl, které napomáhají při bolestech zanícení Achillovy šlachy:

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00