Jak na věc


typy na výlet ústecký kraj měsíc březen

Bobří soutěska s vodopády Verneřice

    Jízdenky a tarif Dopravy Ústeckého krajeJednoduše a přehledně o tarifu Dopravy Ústeckého kraje v brožurce, která začíná být distribuována prostřednictvím dopravců a destinačních agentur. Stáhnout si ji můžete ihned na našem webu.
    Jízdenka Dopravy Ústeckého kraje se od prosince rozrůstá o městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a VarnsdorfuIntegrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje tarifním sjednocením v dalších velkých městech. Od 11. prosince se připojují městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu k tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).
    S Dopravou Ústeckého kraje do Mělníka a s Pražskou integrovanou dopravou do Roudnice nad LabemOd 3. ledna se rozšiřuje platnost jízdenky DÚK na vybraných linkách PID do Mělníka a Kralup nad Vltavou. Platnost jízdenek PID se naopak rozšiřuje ze Středočeského kraje až do Roudnice nad Labem na vybraných linkách nebo úsecích linek DÚK a na vlacích ČD.V této souvislosti se upravují jízdní řády linek PID (včetně nové přímé linky 467 Roudnice n.L - Mělník) a vznikají návaznosti s linkami DÚK (např. v Horních Beřkovicích, Ledčici, Černoučku).


Srpen ve znamení Karla IV.: Vypravte se na túru za historií nebo středověký mumraj

    Doprava Ústeckého kraje je na zimní sezónu připravenaSpeciální skibus na Klínovec, Boží Dar a Fichtelberg, mimořádné vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici nebo odvoz lyží a snowboardů zdarma – to jsou novinky, které chystá DÚK pro lyžaře na zimní sezónu 2015/2016
    Údolí Bobřího potoka se nachází poblíž Kravař, ve východní části Českého středohoří. Díky členitému terénu má zdejší potok charakter horské říčky. Procházka zdejší soutěskou, kde nechybí četné můstky, stezka po skalní římse jištěná řetězy, pěnící kaskády a nádherný vodopád je krásným zážitkem.
    Od nového roku mohou Ústečané používat městské i meziměstské autobusy s jednou jízdenkouZastupitelé Ústeckého kraje a Statutárního města Ústí nad Labem se dohodli na částečném zapojení linek MHD Ústí nad Labem do jednotného tarifního systému Dopravy Ústeckého kraje. Znamená to, že od 1. ledna 2016 mohou Ústečané s platnou jízdenkou využívat jak služeb městské hromadné dopravy, tak tzv. „zelených autobusů“ Dopravy Ústeckého kraje.


Tipy na víkend: Zasportujte si na pražském triatlonu, navštivte letní kino

    Seznamte se s tarifními novinkami v MHD Chomutov - Jirkov a ve Varnsdorfu.Dva provozy městské dopravy se od 11. prosince 2016 zapojí do integrovaného tarifu Dopravy Ústeckého kraje. Co bude znamenat jednotná jízdenka pro odbavování cestujících a jak se rozšíří možnosti výhodného cestování po Ústeckém kraji?To napoví dva nové letáčky vydané k této příležitosti. Stáhnout si je můžete teď hned.
    „Zelené“ autobusy i regionální vlaky pojedou v roce 2016 podle podobných jízdních řádů jako letosOd 13. prosince platí v Ústeckém kraji nové jízdní řády meziměstských autobusových a regionálních vlakových linek. Po necelém roce provozu tzv. „zelených“ autobusů Dopravy Ústeckého kraje nepřichází kraj s žádnou zásadní změnou.
    Cestující v Ústí nad Labem informují opravené informační tabuleObnovené informační tabule se schématem zastávek v přestupním uzlu Ústí nad Labem - Divadlo/Revoluční/Malá Hradební pomohou cestujícím městské i regionální linkové dopravy.
    Cyklistická sezóna začíná – DÚK zahájila přepravu jízdních kolPro letošní cyklistickou sezónu připravila Doprava Ústeckého kraje v rozmezí od 25. března do 30. října rozšířenou přepravu jízdních kol na 35 linkách zelených autobusů.


Tipy na výlet v oblasti Ústecký kraj

    Stáhněte si letáček na výlet Dolním PoohříUžitečným průvodcem po malebné trati z Kadaně do Krásného dvora a Podbořany je letáček s jízdním řádem, tipy na turistické cíle i akce plánované v letošní turistické sezóně.
    Pokud hledáte zajímavý tip na výlet, zkuste nějakou z akcí, která se pojí se 700. výročím narození císaře Karla IV. Vyrazte na středověké slavnosti na hradě Loket nebo si projděte Litoměřice v netradiční historické atmosféře s kostýmovanými průvodci.
    Přívoz přepravuje turisty a cyklisty na po řece Labi. Kapacita je 10 osob a loď je i přizpůsobena po převoz zdravotně postižených osob na invalidních vozících. Přívoz je v provozu o víkendech s hodinovým intervalem.
    Slevy a časové výhodné jízdenky pro děti a mládežStáhněte si informační letáček s praktickým průvodcem nabídky jízdenek pro děti a mládež. Pomůže vám vybrat tu nejoptimálnější jízdenku pro cestování v integrovaných autobusech DÚK.
    Muzeum v centru města Ústí nad Labem vlastní rozsáhlé sbírky z oblasti přírodních věd, archeologie, historie a umění. K největším souborům patří sbírky přírodovědné, které vznikaly již od konce 19. století.


Letní linková doprava lodí Marie na Labi

    Od Velikonoc jezdí o víkendech a svátcích nostalgické vlaky a loď po LabiNejvětší novinku roku 2016 připravila Doprava Ústeckého kraje pro turisty – od 25. března zahájí víkendový a sváteční provoz nostalgických vlaků na pěti železničních linkách a osobní lodi na Labi.
    Nad obcí Osek nedaleko Rokycan je na kamenitém vrcholku už z dálky viditelnou zříceninu. Jedná se o letohrádek, který založil v roce 1750 Jan Šternberk. Už v polovině 19. století byl ale opuštěn a dodnes se z něj zachovaly jen dvě obvodové zdi.
    Stáhněte si praktický letáček na výlet do ZubrnicUžitečným pomocníkem na výlet turistickou železniční linkou T3 Ústí nad Labem - Zubrnice je informační letáček Dopravy Ústeckého kraje. Najdete v něm jízdní řád, čím pojedete a tipy na turistické cíle v okolí linky.
    Stáhněte si letáček na výlet Středohorským motoráčkemK turistické lince T4 Lovosice - Třebenice - Most je vydán užitečný letáček pro usnadnění výletu do krajiny a turistických cílů na úpatí Českého středohoří. Obsahuje jízdní řád, tipy na výlet a zjednodušený přehled jízdného z vybraných relací.


Přívoz Malé Žernoseky – Velké Žernoseky

    V sezóně 2016 využilo dopravu jízdního kola veřejnou dopravou DÚK celkem 11 168 cyklistůCyklisté se naučili využívat výhod veřejné dopravy – přeprava jízdních kol meziročně výrazně stoupla. Od 26. března do 30. října využilo dopravu kola s jízdenkou DÚK (Dopravy Ústeckého kraje) úctyhodných 11 168 cyklistů. Statistická čísla z loňské sezóny byla překonána už v srpnu.
    Stáhněte si letáček na výlet historickým vláčkem do PodřipskaPraktický letáček k turistické železniční lince T5 Roudnice nad Labem - Mšené-lázně - Libochovice pomáhá turistům při cestách za poznáváním Podřipska. Jízdní řád linky je doplněn tipy na zajímavé turistické cíle a zjednodušeným ceníkem jízdného.
    Půlka prázdnin je skoro za námi. Užijte si poslední červencový víkend v letním kině, které můžete navštívit například v Lovosicích nebo na hradě Helfštýn. Pokud si chcete zasportovat, máte ještě šanci přihlásit se na pražský triatlonový víkend. K línějšímu odpoledni vybízí třeba piknik v Botanické zahradě nebo na zámku Veltrusy.
    Městské koupaliště v krásném zákoutí na okraji města zahrnuje velký bazén (50 x 25 m), dětský bazén (18 x 10 m), dětský koutek, dvě hřiště na plážový volejbal a občerstvením. Jeho součástí je i sociální zařízení.


Tematická nabídka: Doprava Ústeckého kraje

    Provoz přívozu z Malých do Velkých Žernosek začíná zpravidla v dubnu a končí v listopadu. Přívoz jezdí vždy po půl hodině poslední jízdase koná 30 minut před koncem pracovní doby z Malých Žernosek.
    Stáhněte si letáček k nové lodní lince Dopravy Ústeckého krajeTuristická lodní linka č. 901 zahajuje v pátek 25. března pravidelný provoz. Mezi Ústí nad Labem a Litoměřicemi s řadou mezistanic pojede až do 30. října. Stáhněte si praktický letáček s jízdním řádem a tipy na výlet.
    Integrovaná veřejná doprava v Ústeckém krajiStáhněte si letáček praktickým zjednodušeným souhrnem základních informací o tarifu Dopravy Ústeckého kraje. Přehled informačních kanceláří DÚK a dopravců zapojených od 11. 12. 2016 do jednotné jízdenky DÚK.
    Jedna jízdenka pro vlak, autobus a MHD = jízdenka DÚKOd 1.1.2016 platí částečná tarifní integrace Českých drah do systému Dopravy Ústeckého kraje. Stáhněte si informační letáček s přehledem rad a tipů o uznávání papírových jízdních dokladů. DÚK.


Zřícenina letohrádku Kamýk u Rokycan

    Přívoz spojuje město Lovosice s obcí Píšťany. Lze jej využít jako přepravu k Píšťanskému jezeru (zaplavené pískovny). Přívozní loď nese jméno Tramín a má kapacitu 12 lidí. Provoz je zajišťován denně v letní sezoně, od května do září v době od 8:00 do 20:00 hodin.
    Oblastní muzeum Chomutov sídlí ve dvou budovách – v historické radnici a Domě Jiřího Popela z Lobkowicz. Jeho fondy tvoří 29 podsbírek a více než 221 tisíc sbírkových předmětů. Expozice v radnici je zaměřena především na umění, v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz najdete vše o Krušných horách.
    Turistická sezóna s Dopravou Ústeckého kraje zahájena1. dubna 2017 byla na linkách Dopravy Ústeckého kraje zahájena turistická sezóna. Tak jako v loňském roce i letos nabízíme zvláštní železniční turistické linky a výrazně rozšířený provoz lodní dopravy. Více informací najdete na praktických letáčcích, které si buď můžete stáhnout, nebo vytištěné vyzvednout v síti smluvním dopravců DÚK a vybraných turistických informačních kanceláří.
    Pokud hledáte „správný“ přívoz na Labi, který převeze kohokoliv a cokoliv, pak vás určitě zaujme Přívoz Velké Březno – Povrly, který převáží osoby, kola, auta, náklaďáky i traktory.


Přívoz Církvice - Dolní Zálezly s možností výletních plaveb

    Stáhněte si letáček na výlet Kamenickým motoráčkemUžitečným pomocníkem na výlet turistickou železniční linkou T1 Česká Kamenice - Kamenický Šenov je informační letáček Dopravy Ústeckého kraje. Najdete v něm jízdní řád, čím pojedete a tipy na turistické cíle v okolí linky.
    Výhodné cestování Ústeckým krajem s jednodenní síťovou jízdenkou DÚKS rozšiřující se platností tarifu Dopravy Ústeckého kraje se rozšiřuje i výhodnost používání jednodenní síťové jízdenky. Stáhněte si praktický informační letáček. (Platnost letáčku od 11.12.2016)
    Stáhněte si informační letáček o uznávání jízdenek DÚK a Dopravního podniku města Ústí nad LabemOd 1. 1. 2016 platí částečná tarifní integrace MHD Ústí nad Labem do systému Dopravy Ústeckého kraje. Znamená uznávání papírových jízdních dokladů DÚK na linkách ústecké MHD provozované Dopravním podnikem města Ústí nad Labem a obráceně.Informační letáček bude k dispozici v autobusech a na informačních místech od poloviny prvního prosincového týdne, ale stáhnout si jej můžete již teď.
    Jednotná jízdenka DÚK se rozšiřuje - stáhněte si informační letáček.Od 1. července se do jednotného Tarifu Dopravy Ústeckého kraje zapojují městské autobusy v Bílině a Děčíně.Stáhněte si praktické letáčky k rozšíření nabídky jednotné jízdenky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00