Jak na věc


ucebni obory chlapci brno

Soutěž „O ZLATOU OLOVNICI“ 2019

    „V dnešní době se vrací zlaté řemeslo. Je velmi málo elektrikářů a v momentě, kdy vystudujete, máte práci téměř jistou. Doporučuju všem zájemcům o studium si alespoň trochu načíst, co je čeká. Vždyť potom už to bude práce na celý život.“
    Francouzština pro pokročilé začátečníky! Italština pro začátečníky! Španělština pro začátečníky! Němčina pro pokročilé! Poslední místa tohoto podzimu! Neváhejte a berte kurzy, jaké jinde nenajdete:-)! Už od 24.9.!!
    „Škola mi dala základy v oboru. Bez nich bych nemohla jako kadeřnice vůbec pracovat. Moc mi dal také projekt Fiktivní firma. Je to fajn, že si můžete zkusit, kolik papírování a vyřizování je kolem založení takové firmy.“
    Již brzy vyplouváme, tak naskočte! Tento podzim je zájem o veřejné kurzy nebývalý a kdo dřív přijde, tem dřív mele aneb kdo chvíli stál už stojí opodál:-).
    Tohle je nejzákladnější lekce a umožňuje vašemu dítěti přidružit si psanou notu v notové osnově. Je to dobrý způsob, jak ukázat, že noty ve vyšších tónech jsou zapsány výše a nižší tóny jsou zapsány níže. Pokaždé je použit  náhodný výběr zvuků, nástroje, který to přehrává.


Tip: Základy programování CNC můžeš získat, i když nestuduješ strojírenský obor. Více

    Abyste se k nám mohli přihlásit na jakýkoli učební obor, potřebujete mít ukončené základní vzdělání. Podmínkou je také zdravotní způsobilost, kterou je potřeba doložit stanoviskem praktického lékaře.
    Učební osnova programu Little Musician obsahuje výuku na dva roky – 4 semestry po 6 měsících. Little Musician sada, která je v současné době k dispozici, obsahuje semestry 1 a 2. Semestry 3 a 4 budou vydány v budoucnosti jako samostatný obsahový doplněk.
    Přidejte se ke stovkám našich spokojených studentů z řad veřejnosti a popadněte své místo v jazykovém kurzu co nejdříve! Start 18.2.2019, tak vzhůru na palubu!
    Cílem těchto lekcí je vystavit Vaše dítě klasické hudbě a prostřednictvím expozice ho s ní seznámit, jakož i podnítit respekt ke klasické hudbě a oceňování hudby. Tyto lekce zahrnují klipy padesáti nejpopulárnějších klasických děl, například Beethovenovu Pátou symfonii, Handelův Hallelujah Chorus a mnoho dalších.


Informace pro přihlášené žáky do učebních oborů

    Lekce vytleskávání jsou vytvořeny tak, aby daly vašemu dítěti úvod do rytmu a principu dob. Během těchto lekcí jsou přehrávány dětské písně (např. Twinkle, Twinkle Little Star) a vaše dítě má tleskat do rytmu. Postupem času jsou v rámci učební osnovy představeny různé druhy rytmů.
    Je devět akordů, které chceme, aby bylo Vaše dítě schopno poznat okamžitě. (Pro Vás – hudebníci – to jsou C, F a G akordy, v základech, první inverze a druhá inverze). Akordy jsou hrány nástroji a zpívány v diatonické stupnici. Příklady jsou „do-mi-so“ Pro C dur (základní) akord a „fa-la-do“ pro F dur akord. Dohromady devět akordů pokrývá všechny noty C dur měřítka (bílé klávesy). Je to podobné Eguchi metodě používané v Japonsku, jež někteří považují za nejlepší způsob, jak podpořit „perfektní start“ a která zřejmě vytvořila velmi vysokou míru úspěšnosti.
    Abychom vám zjednodušili výběr i pořízení učebnice, můžete si je na této stránce všechny prohlédnout a popř. objednat. Následně je budete mít k vyzvednutí u nás ve škole. Tato stránka slouží pouze pro studenty naší školy.


Více informací o učebních oborech »

    Nové termíny pro letošní týdenní intenzivní kurzy už jsou vypsané! Během jednoho týdne zvládnete tolik hodin, jako za celý semestr a krásně se přitom rozmluvíte. :) Týdenní pohodové, ale nabité, studium v klimatizovaných prostorách v centru ČB.
    Pro děti máme připravená letní dobrodružství inspirovaná oblíbenou hrou Fortnite, při kterých si přirozeně osvojí a upevní své komunikační dovednosti v angličtině.
    Rytmické slabiky jsou dobrý způsob, jak se naučit a rozlišit různé délky času hudebních not v notové osnově a jaký rytmus je s nimi spojený. Lekce rytmu začínají od 2. semestru
    „Tuhle práci si musí člověk zamilovat, jinak to nemá smysl. A je důležité se tomu věnovat poctivě. Dobrých kuchařů a číšníků totiž není moc a když budete trpěliví a ochotní se učit, tak vás budou platit zlatem.“
    Lekce klaviatury představí vašemu dítěti klávesnici. Děti pochopí, jak různé černé a bílé klávesy na klávesnici odpovídají různým notám v solmizační stupnici a různým hudebním tónům. Místo vnímání klávesnice jako „ohromného moře“ černých a bílých kláves vaše dítě je uvidí v odlišených skupinách složených z nižší po vyšší vzor oktávy. Lekce klaviatury začínají od 2. semestru.


Nabídka učebních oborů 2016/2017

    V těchto lekcích se Vaše dítě dozví více o tom, jak se tvoří hudba. Nejprve je Vaše dítě seznámeno s různými hudebními nástroji (např. housle, trubka, klarinet) a slyší, jak nástroj zní, a vidí, jak se na nástroj hraje. Potom dítě získá další informace o slavných klasických skladatelích (např. Bach, Mozart, Beethoven) a o kompozicích některých slavných děl.
    Používáme moderní učebnice, které splňují veškeré naše požadavky na komunikativnost, pestrý a zajímavý obsah i grafické zpracování, a podporují samostudijní dovednosti našich studentů.
    Toto jsou cvičení, která pomáhají cvičit ucho („Poslouchej a zpívej) a přispějí k podpoře čtení not pohledem bez učení („Dívej se a zpívej“). Cvičení „Poslouchej a zpívej“ učí jak rozpoznání akordů, tak rozpoznání jednotlivých not a podporuje Vaše dítě v tom poslouchat akord nebo notu a zazpívat to v solmizační stupnici. Cvičení „Dívej se a zpívej“ zobrazuje noty v notové osnově a vyzývá dítě, aby zpívalo v solmizační stupnici, podobně jako by Vaše dítě četlo slova nebo věty.
    Jako absolventi tříletého denního studia získáte střední vzdělání a výuční list. Můžete pak pokračovat v nástavbovém studiu a dodělat si maturitu. Vyberte si obor, který vás bude bavit celý život. TIP – podívejte se na video!


Mikulášský jarmark a myšlenky hnutí Fair Trade

    Dodáváme jazykové kurzy pro České Budějovice v rámci bonusového programu pro zaměstnance zaštítěného firmou Benefit Management. Vyberte si kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a dalších jazyků.
    Prostřednictvím těchto lekcí bude Vaše dítě vidět a slyšet různé stupnice v různých klíčích. Lekce pokrývají jak obě hlavní stupnice,  tak i různé menší stupnice (harmonické, melodické a přírodní), a jsou hrány jak pomocí nástrojů, tak i zpívány hlasy. Lekce rytmu začínají od 2. semestru
    Naše jazyková škola je oficiálním členem Asociace jazykových škol, která podporuje kvalitní jazykové vzdělávání v ČR. Naše kurzy angličtiny a dalších jazyků jsou zaštítěny jejich kvalitativními standardy.
    Od r. 2012 jsme hrdým exkluzivním partnerem Oxford University Press pro České Budějovice a jihočeský kraj. Naše kurzy angličtiny jsou vyučovány moderními a atraktivními učebnicemi OUP.


Vyhodnocení ankety za listopad 2019

    Vaše dítě si začne asociovat tón s pozicí noty v notové osnově spolu s příslušnou solmizační slabikou. Semestr 1 se zaměřuje výhradně na C dur. Semestr 2 představuje solmizační stupnici v F dur. Snímky lekcí jsou posouvány ručně, protože Vás chceme podpořit, abyste si udělali čas na komunikaci s Vaším dítětem. Během lekcí je velmi důležité si notu, kterou slyšíte, zazpívat. A je-li to možné – podporujte vaše dítě, aby také zpívalo.
    Zcela flexibilní pracovní doba i úvazek, užitečná práce se společenským přesahem, kosmopolitní prostředí, kontakt se zajímavými lidmi, zaměstnání bez stresu a deadlinů, podpora kolegů, praxe, vedení, školení, příjemné prostory. Taková je práce u nás. Pošlete nám CV! Hledáme němčináře, angličtináře, češtináře a další lektory, kteří chtějí učit sebe i druhé.
     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Práce v gastronomii vyžaduje velkou píli a zodpovědnost. Stačí ale jenom trochu chtít a všechna snaha, kterou jste do studia vložili, se vám bohatě vrátí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00