Jak na věc


zděné rodinné domy bungalovy katalog

Komíny s vnitřní keramickou vložkou

    Náklady na materiál hrubé stavby se pohybují mezi 7 – 15% z celkové ceny stavby. Cena se pochopitelně odvíjí od typu použitého materiálu. Při stavbě zděného domu na klíč se také doporučuje vyžádání položkového rozpočtu, na kterém by měly být správně uvedeny použité stavební a konstrukční prvky včetně množství a ceny. Ceny položkového rozpočtu pak lze jednoduše porovnat s cenou produktů volně nabízených (např. na internetu) a zkontrolovat si tak správnost finančních požadavků dodavatele.
    Povrchová úprava nadstřešní části zděného komínu se různí podle vkusu investora – nejběžnější možností je omítnutí, betonové prstence s imitací lícového zdiva či komínový návlek.
    Hlavní výhodou zděných komínů s vnitřní nerezovou vložkou je jejich univerzálnost – lze je použít pro všechny typy spotřebičů i paliv. Nejen díky tomu, ale i díky dalším výhodám doporučujeme do stávajících staveb i novostaveb právě tento typ komínů.
    Tepelně akumulační vlastnosti hrají jednoznačně na stranu zděné stavby. Používaná technologie zajišťuje výborné izolační vlastnosti, které zajistí, že v létě se teplota uvnitř domu bude držet příjemně dole a v zimě se teplo v domu zas lépe udrží.
    Zděné domy jsou stavěny poměrně jednoduchou technologií, takže není problém řešit zděnou stavbu svépomocí. Dřevostavby jsou z hlediska technologie obtížnější. Velmi při nich záleží na přesném dodržení detailů stavby.


Nové projektyNové studie a projekty RD...

    Provedení nadstřešní části má mnoho variant např. komínové tvárnice připravené na omítnutí, komínové tvarovky s imitací cihel, komínové tvárnice připravené pro zateplení a omítnutí, komínový prefabrikovaný plášť ze sklovláknitého betonu nebo nerezové ukončení.
    Stavíme a dodáváme komíny EKO UNISTEEL s kvalitní, vnitřní nerezovou vložkou, od tradičního českého výrobce komínů.
    Jedná se především o stavebnicové komíny skládající se z lehčených betonových tvárnic, minerální izolace a vnitřních šamotových nebo nerezových vložek. Zděné komíny se nejvíce uplatňují v novostavbách a to především v provedení pro interiér domu. V místě jejich umístění musí být vytvořen dostatečně pevný základ a hydroizolace. Těleso komínu je samostatná konstrukce a nesmí být pevně spojeno s jinými konstrukcemi stavby. Ve všech prostupech stropy, příčkami atd. musí být umožněna dilatace komínu. Krokvové jištění komínu musí také umožnovat dilataci. Dle doporučení výrobců je vhodné celé těleso komínu zpevnit stavebním lepidlem a perlinkou.
    Tato konstrukce se někdy nazývá také jako dvouplášťová. Spočívá ve vrstvení materiálů s různou povahou. Výsledkem je komplexní řešení, zajišťující stabilitu i tepelnou izolaci.


Zakázky většího rozsahu

    Nemusíte se bát, že jsou zděné stavby zastaralé a nepřináší moderní technologii. Zděné stavby prošly v posledních letech výrazným vývojem a svým majitelům nabízí současně velice komfortní řešení.
    Každý má své pro a proti. Jejich srovnání může být zavádějící, záleží na spoustě individuálních faktorů. Vezměte proto v úvahu vlastnosti obou variant a rozhodněte se podle svého zdravého rozumu.
    Komínová vložka je buď nerezová, keramická a nebo plastová. Materiál a provedení se volí vždy na základě technických požadavků připojovaného spotřebiče. Další vrstvou bývá tepelná izolace a nebo vzduchová mezera kolem vnitřní vložky. Plášť komínu poté tvoří lehčená betonová a nebo cihelná tvárnice.
    V současné době se nové zděné komíny již nestaví klasickým zednickým způsobem z cihel, ale z prefabrikovaných komínových stavebnic. Skladba takového systému většinou obsahuje vnitřní vložku, která tvoří komínový průduch.


Sendvičová konstrukce zděného rodinného domu

    Keramické komíny se vyznačují také vysokou životností. Na rozdíl ale od komínů s vnitřní nerezovou vložkou, jsou náchylnější na vady po neodborné montáži a dále je zde velké riziko popraskání vnitřní keramické vložky například u rychlejších zátopů a nebo pokud není vytvořená dostatečná možnost dilatace vnitřní keramické vložky.
    Tradice a zaručená kvalita. Stavěly se už v dávných dobách a staví se dodnes. Jejich životnost je obrovská. Realizační technologie použitá při výstavbě se u těchto domů postupem času mění – v současné době jsou nejčastěji realizovány z děrovaných cihelných bloků. A lze je postavit svépomoci. Takto lze stručně charakterizovat zděné domy.
    Další možností zpevnění tělesa je možné provézt vložením armatury do rohů tvárnic a vyplnit zálivkovou hmotou. Tímto způsobem se zajišťují nadstřešní části komínů nebo celé komíny, které jsou vedené vně stavby. Obvyklá minimální bezpečností vzdálenost tělesa komínu od hořlavých konstrukcí je 5cm.
    Konstrukčně jsou tyto tvárnicové komíny stejné, rozdíl je pouze ve vnitřní vložce, která je v tomto případě keramická.
    Jak už tomu bývá, každý typ konstrukce má své zastánce i odpůrce. Pokud právě stojíte před otázkou, zda zvolit zděný dům nebo dřevostavbu, nečekejte jednoznačnou odpověď.


Moderní pasivní rodinný dům 4+kk s rovnou střechou

    I v otázce ceny se plusový bod přičítá na stranu dřevostavby. Cena je ale také individuální položkou. U zděné stavby můžete ušetřit například i v případě, rozhodnete-li se pro řešení svépomocí.
    Stavíme a prodáváme kvalitní zděné keramické komíny firem SCHIEDEL a CIKO. U těchto komínu zajišťujeme i záruční a pozáruční servis. Po dohodě je možné dodat i jakýkoliv jiný komínový systém (např. HELUZ, BLK, EFFE DUE atd.)
    Máte otázky? Chcete vytvořit nezávaznou cenovou poptávku nebo zkonzultovat vaše plány? Neváhejte nás kontaktovat.
    Rychleji se dá postavit dřevostavba. Ta může vyrůst už během pár dní, kdežto u zděné stavby trvá realizace měsíce. Zděná stavba používá technologie, které si vyžadují přestávky. Rychlost růstu zděné stavby může ovlivnit také nepříznivé počasí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00