Jak na věc


zeleny čaj matcha v prašku

dobírka (30,-), bankovní převod (0,-), hotově

    Kvalitní listové zelené čaje lze zalévat vícekrát. Pro další nálevy lze zvýšit teplotu vody nebo prodloužit dobu louhování. Doba louhování pro první nálev může u zelených čajů být od 30 sekund do několika minut.
    V naší nabídce naleznete kvalitní sypané zelené čaje, takové, které patří v Asii mezi lahůdky. Připravte si i vy horkou lahůdku, hezky doma, v pohodlí české kotliny. Až při pití asijského čaje zavřete oči, ocitnete se uprostřed opojného snu s vůní východních dálek.
    Každý listový čaj lze připravit více různými způsoby. Všeobecným pravidlem u zelených čajů je zalévání vodou, která prošla varem, ale zchladla na 60-80 °C. Příliš teplá voda způsobí vyluhování tříslovin a dalších substancí a nálev má hořkou chuť až pachuť. Čaj zalitý příliš chladnou vodou má mdlou až vodovou chuť, protože se vonné a chuťové složky uvolnily z listů jen málo.
    Dáváme si záležet na kvalitě a čerstvosti všech čajů a to i včetně skladování a balení. Vybíráme pro Vás vždy jen první jarní sklizně a každý rok kompletně vyměníme loňské za čerstvé.
    Zelený čaj je „pravý“ čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací. Zelený čaj je populární v Číně, Japonsku, Koreji a na Středním Východě.


{{filterProperty.propertyName}} {{filterProperty.order}}

    Zelený čaj má pozitivní účinky na pět životně důležitých orgánů, obzvláště na srdce. Léčí kocovinu, opary a uhry, stimuluje, tišení žízně, léčí poruchy trávení a onemocnění nervového systému. Je dobrou prevencí únavy a podporu funkcí močové soustavy a mozkové činnosti
    Tradiční japonský zelený čaj s typickou chutí a vůní, ideální pro začátečníky pití zeleného čaje.
    Zelený čaj, je zdravý čaj. A co víc. Chutný čaj! Každá odrůda čajovníku v sobě nese jedinečnou chuť a aroma. A kde rostou ty nejlepší čajovníky? Ve své původní domovině. V Japonsku, Číně nebo Indii. Nenechte se ochudit o chuťový zážitek pravého zeleného čaje.
    Potraviny u nás hrají neméně důležitou roli, sažíme se mít opravdu široký záběr orientálních produktů za přiměřenou cenu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00