Jak na věc


zemanová ivana foto

26.01.2016 | PARO Ivo má stále plné ploutve práce.

    Připojili jsme se k mnoha ostatním a splnili dětem z dětských onkologicko-hematologických oddělení, zdravotně postižným dětem i dětem z dětských domovů jejich tajná Vánoční přání.
    Ivana Zemanová navštívila Centrum léčebné rehabilitace v Hájku u Plzně, které je jedinečné individuálním uplatňováním speciální terapie TheraSuit, rozsáhlým, na míru sestaveným doprovodným rehabilitačním programem.Byla srdečně přivítána panem Marcelem Šikem, iniciátorem a provozovatelem tohoto projektu, jehož cílem je pomoci dětem s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Paní Ivana Zemanová s velkou pozorností vyslechla odborný výklad o zrodu a uskutečňování projektu a o záměrech jeho dalšího, finančně i odborně náročného budování.S upřímným zájmem a dojetím sledovala léčebně rehabilitační procedury postižených dětí, doprovázených svými rodiči. Na závěr své návštěvy ocenila obětavou práci vysoce kvalifikovaného personálu Centra a předala svůj osobní dar.Na zpáteční cestě navštívila paní Ivana Zemanová také Armádní střelecký stadion Lobzy, jedno z nejhodnotnějších sportovišť v České republice.


11. 02. 2016 Dar pro NADĚJI Zlín

    Desítky obyvatel Domova Odry a jejich příbuzných se sešly ve středu 20. srpna na zahradě Domova Odry k malé slavnosti – křtu robotického tuleně Paro, daru od Nadace Ivany Zemanové. Koutek, kde si děti mohly zaházet na plechovky a zahrát další hry, stánek s keramikou, kterou vyrobili uživatelé, koláče, langoše a další občerstvení a vyhrávající živá muzika. Tak to vypadalo ve středu odpoledne při jakési Zahradní slavnosti v Domově Odry. Důvod aspoň k malé oslavě byl, a to v podobě robotického bílého tuleního mláděte Para. „Možná jste slyšeli, že jsme při návštěvě manželky pana prezidenta, paní Ivany Zemanové, dostali robotického tuleně Para," promluvila k přítomným ředitelka Domova Odry Miroslava Chodurová, načež nazvala tuleně terapeutem v bílém kožíšku.„Pomáhá hlavně lidem s onemocněním Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Je prokázáno ze studií, že u lidí odbourává stres, stresové hormony, a vzbuzuje dobrou náladu. Máme ho od června, kdy ho Ivana Zemanová přivezla z Prahy, a
    DĚKUJEME sponzorům, kteří v letošním roce podpořili naši činnost a do nového roku 2017 PŘEJEME Vám všem hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a splněných snů.
    Rádi bychom se s Vámi setkali na první benefiční akci Nadačního fondu Ivany Zemanové a za vybrané prostředky pomohli společně těm, kteří si sami pomoci nemohou. Chcete-li se zúčastnit, prosím, kontakujte nás.
    Paní Ivana přijela pozdravit děti z Dětského domova a Kojeneckého ústavu ve Dvoře Králové nad Labem a udělala jim radost krásnými hřejivými plyšovými polštářky.


Červený Kostelec – Budova v symbolickém tvaru lodě, v níž sídlí Hospic Anežky České, se stala cílem návštěvy paní Ivany Zemanové.

    Paní Ivana Zemanová navštívila dětské centrum rodinného typu Chovánek, kde děti nalézají nový domov. Kromě těžce zdravotně postižených dětí a novorozenců, kteří potřebují zvláštní péči, bydlí všechny děti v jedenácti malých „bytečcích“, kde se o ně starají jejich „tety“. Součástí moderního a přitom velice útulného zařízení je i pěkná zahrada, kde děti tráví svůj volný čas. Po prohlídce areálu a setkání s dětmi následovalo krátké kulturní vystoupení. „Paní Ivana Zemanová si s dětmi velmi dobře rozumí. Ty nejmenší si chová a hladí je po tváři. Starší dívky si od ní nechávají podepsat památník. "Je přesně taková, jakou jsem si ji představovala. Hodná a milá," vypráví jedenáctiletá Nikola. I do Chovánku Ivana Zemanová přiváží odměnu. A na oplátku od dětí a učitelek dostává vánoční přání, perník a kalendář. "Pro paní prezidentovou jsme si připravili i představení," doplňuje Nikola.“Zdroj: Lenka Škubalová, Brněnský deník
    Polohovací křeslo předala Ivana Zemanová za svůj Nadační fond osobně. Přednastavené masážní programy, určené k masáži celého těla – od lýtek až po krční páteř – i speciálně nastavené programy, již dnes umožňují klientům LDN rychlejší léčení po operacích a relaxaci po rehabilitačních cvičeních.Po předání daru následovalo krátké neformální setkání se zástupci vedení Nemocnice Třebíč a k proškolení personálu LDN dodavatelskou firmou. Vedoucí lékařka MUDr. Monika Růžičková k daru uvedla: „ Jsem moc rádi, že ho máme. Naše vybavení je zastaralé a každou takovou pomoc vítáme.“


17.06.2014 | Ivana Zemanová předala dar Domovu pro seniory v Odrách - terapeutického tuleně

    Před více než půl rokem navštívila Ivana Zemanová Domov pro seniory v Odrách. Vřelé přijetí, kterého se jí dostalo, spokojenost klientů s pobytem v domově a obětavá práce paní ředitelky Miroslavy Chodurové zanechaly v Ivaně Zemanové pozitivní vzpomínku. "Ráda se sem zase vrátím", řekla v říjnu 2013. Mezi informacemi, které si od paní ředitelky vyslechla, zaznamenala i jeden sen. "Chtěla bych pro naše klienty pořídit terapeutického robota, novinku v léčbě Alzheimerovy choroby a demence, ale je moc drahý a bojím se, že se nám to nepodaří", řekla tenkrát mezi řečí paní ředitelka. Ivana Zemanová však na tuto větu nezapomněla. "Viděla jsem, jak v tomto domově celý personál, všichni do jednoho, pracují na tom, aby svým obyvatelům zpříjemnili čas, který zde tráví. Robotický bílý tuleň s hladkou srstí a pronikavýma velkýma očima, který reaguje na světlo, hlas i dotyk a je vybaven dvěma počítači je inovací v terapii s klienty s demencí nebo Alzheimerem. V nadaci jsme usilovně pracovali na tom,
    Spustili jsme nové internetové stránky. Chceme, abyste o našich aktivitách měli vždy ty nejčerstvější informace a abychom Vás mohli upozonit na každou chystanou akci. Přidejte si nás také mezi oblíbené stránky na facebooku!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00